Workshopy

Všechny workshopy probíhají v angličtině.

Sobota 21.10.

10-13h – Jonathan Pitts – Objevení síly ve zranitelnosti

10-13h – Jim Libby – Laboratoř long-forem: Intro

14-17h – Michael Smulik – Maso na kosti

14-17h – Jim Libby – Ultimátní zkušenost se hrou “Co přijde dál?“

Cena jednoho sobotního workshopu je 700Kč.

Neděle 22.10.

14-18h – Jonathan Pitts – Naslouchej celým tělem

Cena nedělního workshopu je 900Kč.


Info o lektorech najdeš v sekci Účinkující.


Jonathan Pitts – Objevení síly ve zranitelnosti

Otevřenost na jevišti je volbou, silnou volbou, která dělá jakoukoli scénu více uzemněnou, intuitivní a živoucí. Na tomto workshopu se improvizátoři zapojí do tří různých cvičení navržených tak, aby rozvíjely a zvyšovaly uměleckou a scénickou otevřenost, zranitelnost.

 

Jim Libby – Laboratoř long-forem: Intro

Baví vás improvizovat na jevišti a už to děláte nějakou dobu? Naučili jste se některé dovednosti; víte, jak hrát několik her, ale přemýšlejte: „Co přijde dál?“ A co se to takhle naučit dělat to delší?

V této dílně prozkoumáme základy long-formové improvizace.

Od fundamentálních „impro ideologií“ přes ansámblovou práci k základům storytellingu. Také se podíváme na dědictví a historii „klasických long-formových formátů“, abychom zjistili, kam impro došlo, a kam bychom ho mohli dál vzít.

Cíle tohoto workshopu jsou: získat základní pochopení co je a může být long-forma; inspirovat umělce ke zkoumání, zpochybňování a vytváření; a dobře se při tom bavit!

 

Michael Smulik – Maso na kosti

„Na kosti zbylo ještě dost masa, i když smích už dávno dozněl.“ Umění věřit, že scéna se rozvine do svého plného potenciálu, když budeme mít trpělivost pokračovat v hledání.

 

Jim Libby – Ultimátní zkušenost se hrou “Co přijde dál?“

Tento workshop je založen na klasickém cvičení Keitha Johnstona „Co přijde dál?“ („What Comes Next?“ – základní varianta: herec se při každé své akci ptá diváků, co má udělat).

Na tomto workshopu poznáte, jak cvičení funguje. Prozkoumáme jeho různé varianty a to, jak nám toto jednoduché cvičení může pomoct být v souladu se svými spoluhráči i se sebou samými. Podíváme se na to, jak uslyšet a inspirovat naše kolegy na jevišti a na to, jak můžeme využít improvizaci ke svádění a hypnotizaci publika. Vše, co musíme udělat v okamžicích největšího stresu je položit si otázku „co přijde dál?“.

 

Jonathan Pitts – Naslouchej celým tělem

Slyšte, slyšte! Velká improvizátorská dovednost, kterou mají všechny školy improvizace společnou, je naslouchání. Opravdové naslouchání vyžaduje součinnost celého těla a neustálé zapojování improvizátorova těla, mozku, srdce a hravého ducha. Tento workshop využívá scény pro dvě osoby, které pomáhají hráčům poslouchat se navzájem a uslyšet sebe samotné. Zaslechněte, co vám uniká.

 


Storno podmínky: Jednou zakoupené vstupné se nevrací. Pokud by ses ale nemohl zúčastnit, můžeš za sebe poslat náhradníka. Upozorni nás potom prosíme na změnu jména na e-mail danca@zpatra.cz.