Program

říjen
14
sobota

Festivalový warm-up

Ve specifickém prostoru půdy CrossClubu crossu se objeví umělci, pro které je improvizace spíš než finální divadelní formou princip tvorby - ohledávání tématu - výzkumu - hledání hranic a cesty k jejich překročení.
Výsledky a metody své dlouhodobé práce a výzkumu předvede český soubor Loco:Motion Company a polská tanečnice a choreografka Małgorzata Haduch.
Součástí večera bude i diskuze, jak skrze tanec a taneční expresy uchopit téma - jakým způsobem vést dialog a jak skrze pohyb odkrývat skryté.
Odchodné dobrovolné
FB event:  Zpatra 2017 improv festival (warm-up) 

říjen
19
čtvrtek

18:30-21:30 Malá konference o improvizaci

Hlavní myšlenkou je, že improvizace není jen comedy improv, ale má smysl se jí zabývat jako takovou. Vystoupí 4 speakeři: Jonathan Pitts (US) na téma 8 různých škol v improvizaci, Láďa Karda (CZ) na téma improvizace s prostorem a prostředím, dále Jim Libby (AUT). Čtvrtým speakerem je Alan Pakosz (PL), umělecký vedoucí festivalu improvizace v Krakowě. Na konferenci na vás čeká i drobné pohoštění;) a slavnostní zahájení festivalu.

říjen
20
pátek

18:30 "Co se ti honí hlavou?"

19:30 Simona Babčáková se skupinou No A?

Vstup povolen od 15 let. Děkujeme za pochopení.

20:40 Improvizátorský jam (Lukáš Venclík, CZ + Alan Pakosz, PL + diváci)

"Co se ti honí hlavou?" je názvem vystoupení mezinárodní skupiny zkušených improvizátorů, kteří spolu budou na celodenním pátečním workshopu Jonathana Pittse pracovat na novém formátu, který by na jeviště přinesl pro ně skutečná témata. Vystoupí účinkující a hosté festivalu ZPATRA.

Improvizátorský jam pozve hráče v hledišti na jeviště.

říjen
21
sobota

17:45 Arthouse - představení Art Battlu

18:00 BackSpace (PL) + Art Battle

19:00 Ester Kočičková

20:00 Jim Libby + Michael Smulik - English Lovers: Blind Dates (AUT)

21:10 Jonathan Pitts (US)

- workshopy (10:00 - 13:00 h a 14:00 - 17:00 h)

+ afterparty!

V sobotu tě čeká hlavní program. Od dopoledne se budeme potkávat v prostorech Žižkostela a celý program vyvrcholí večer.

říjen
22
neděle

14:00-18:00 workshop - Jonathan Pitts (USA)

Změna programu je vyhrazena. Celý program od čtvrtka do neděle se odehrává v Žižkostele.